KONST / Litografier / Färglitografi 15306457
nr 1530 6457
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 140/310, kvinna, 59x39 cm, yttermått inklusive ram: 74x54 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:15:45
100 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin